Aedle VK-1 Valkyrie dostępne w preorderze!

Wreszcie,

Długo nas Aedle utrzymywało w napięciu. Ambitny plan debiutu wrześniowego przerodził się w kampanię  gry na zwłokę, która doprowadziła fanów aż do momentu, gdy trzy miesiące później poznajemy kompletne słuchawki.  Nazywają się jak w tytule postu i według założenia mają być przeznaczone do grania bardzo dobrym dźwiękiem prosto z telefonu Pierwsze egzemplarze trafią do nowych domów w lutym, a tym czasem można zamówić sobie takie dwie wersje:

Carbon -włókno węglowe, no no

Classic – aluminium i owcza skóra

Słuchawki posiadają praktycznie wszystko, czego można sobie życzyć po klasycznych nausznikach do podróżowania. Składanie podobne do Vjays lub Porta pro, odpinany kabel ze wzmocnieniem kevlarowym, czymś, co wygląda na wewnętrzne zbrojenie, oraz pilotem. Do tego podstawowe wyposażenie. Na próżno szukać wbudowanych wzmacniaczy, dodatkowych gniazd czy innych bajerów. Pałąk wyprofilowany jest w  kształt, który lepiej przylega do głowy a logo nie zakłóca niepotrzebnie płaszczyzn muszli.

Bardzo obiecująco ta prostota wygląda. Ewidentnie twórcy Aedle nie celują w byle kogo. Szczegóły techniczne zawierają też takie ciekawostki jak płynny silikon w pałąku Paradoksalnie Waga Creative Aurvana Live! wydaje mi się dość wysoka, natomiast cena trzystu Euro niska. Biorąc pod uwagę małoseryjne techniki podukcji, lokację fabryki we Francji oraz nietuzinkową powierzchowność, gdzieś tu powinien tkwić haczyk. Jedyne wątpliwości budzi wykres spektrumowy, który oprócz właściwego dla takiego sprzętu ciepłego charakteru przedstawia panoramę Tatr z widokiem na Kozią Przełęcz na środkowych tonach. Mam nadzieję, że nie niesie to ze sobą przesadnych koloryzacji. Nie zraża mnie to, a wręcz wznieca chęć posłuchania tych cacuszek. Na koniec pozostawiam bardzo mile widziane dane: 129dB SPL przy 32ohm. Będzie  głośno :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: