ochrona wtyczek i kabli

W ostatnio omawianych Awei Q3 zwróciłem uwagę na to, że ich kabel nie jest stosownie chroniony przed zmęczeniem. Może zmieni to taki oto zestawik  z dealextreme:

Zestaw składa się z silikonowego ochraniacza na wtyczkę słuchawek, oraz plastikowego na LOD. Przychodzi do nas w losowym zestawie kolorów za $2,80 , lub za $3,50 jeśli chcemy konkretny odcień, np. różowy.

Założenie gumek na wtyczkę jest dość kłopotliwe i szczerze myślę, że jeśli zrobi się to nieostrożnie, to można zepsuć kabel. Po założeniu uzmysłowiłem sobie, że gumka była zaprojektowana dla wtyczek apla, które sa krótsze. Mimo wszystko pewien stopień zabezpieczenia daje a mniej więcej pasować będzie na każdy wtyk słuchawek dokanałowych.

sztywne ujście kabla?

trzeba ją ześlizgnąć w stronę kabla, bo jest za krótka

Niestety LODa ani Apple, ani Sony nie posiadam. Jednak można zauważyć, że warto będzie się zaopatrzyć we własna elastyczna rurkę, bo takowej w opakowaniu brakuje. Sa tylko dwa kawałki plastiku, które trzymaja się wtyczki przy pomocy dwustronnej taśmy klejacej. Z drugiej strony jeśli Twój kabelek jest w stanie agonalnym, to sam fabryczny ochraniacz przeniesie naprężenia jakieś dwa centymetry dalej.

ochraniacz na LODa

brakuje elastycznej rurki

Chociaż ten zestaw nie jest skrojony idealnie dla mnie, ani ogólnie kompletny, to drugiego takiego na rynku nie widziałem. Do tego nie kosztuje jakoś wiele. Najwięcej w jego wypadku płaci się za usługę. Aż 70 centów za wybranie koloru :)  A kable w małych słuchawkach tak łatwo się psuja, że nie zaszkodzi wypróbować. Z drugiej strony nic tak dobrze nie przedłuży życia kabla jak nasza własna dbałość o sprzęt.

03-09-12

Taniej na Tinydeal

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: