Doki, które nie wypadają

Ten wpis poświęcam firmom, których sprzęt nie zagości na tym blogu :) Daleka pojęciu niszowości marka Bowers & Wilkins ma słuchawki dokanałowe C5. Wyglądają tak:

Bowers & Wilkins C5 Ktoś bardzo postarał się o wygląd. Ten kształt jest subtelnie podyktowany sposobem w jaki trzymają się ucha. To pomysł zaczerpnięty od innego, mało przystępnego modelu – Bose In Ear 2:

Chodzi tu o to, żeby słuchawki trzymały się ucha od środka w taki sposób:

Kiedyś ucieszył mnie widok tego rozwiązania. Sam o nim myślałem kiedy kupowałem kolejne pchełki i doki z haczykami za ucho. Na przykład takimi:

Audiotechnica ath-ec700

Małe słuchawki nie chcą siedzieć w uszach, więc wydaje się, że taka dodatkowa pomoc się przyda. Nie przydaje się. Każdy stara się rozwiązać to inaczej i efekty mają różne wady. Gniotą, wypadają, są trudne w założeniu. Powyższy model, Audiotechnica ATH-EC700 to jeden z najwygodniejszych tego typu. Bardzo trudno go dostać, bo 9 na 10 egzemplarzy to podróbki. Chińska firma Esmooth wykorzystała je do stworzenia własnych doków.

Esmooth ES320s

Nawet nie pytajcie jak się je nosi (ani jak grają [ani jak się psują])…
Zbawienne rozwiązanie Bose i B&W jest być może lepsze, bo już tylko gniecie. Zawsze to jakaś poprawa, ale wciąż takie kombinowanie nie dorówna najprostszym, dobrze, anatomicznie zaprojektowanym  dokom jak Phonaki, czy Meelectronics CX21. Prostota górą, choć muszę przyznać, że udziwnienie bardzo działa na korzyść B&W. Równocześnie oryginalne i klasyczne wyglądają po prostu atrakcyjniej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: