Brookstone Clear Dual Drive z pilotem

Po sieci rozchodzi się powoli wieść o jednym z największych rozbojów cenowych wśród słuchawek. Masy entuzjastów kombinują jak tylko mogą, żeby je dostać, nawet jeśli nie są im potrzebne :) Muszę przyznać, że mi też nie były potrzebne. Nazywają się tak jak w tytule i są tańszą wersją stopięćdziesięciodolarowych, highendowych  produktów firmy Radius. To są dokanałowe słuchawki, czyli z definicji takie, które wygłuszają dźwięk otoczenia jak zatyczki do uszu kosztem mniejszego dźwięku i komfortu od nausznych. Te jednak kompletnie tego nie potrafią. Właściwie to są czymś pomiędzy pchełkami i dokami łącząc zarówno wady jak i zaletu obu konstrukcji.

Co więc można powiedzieć o takim rozwiązaniu:

  •  Gra sceną otwartych słuchawek z iluzją przestrzenności dźwięku niespotykaną w dokanałówkach, ale nie aż taką jak w  przeciętnych nausznikach.
  •  Jest nieporównywalnie wygodniejsze w użyciu w warunkach ulicznych – poręczniejsze niż nauszne słuchawki, bo można je ubrać jedną ręką, gdy w drugiej mamy zakupy i drążek tramwajowy.
  • Nie trzeba się starać ani myślęć o ułożeniu ich w uchu jak w przypadku wielu doków. Po prostu wkładasz i tyle.
  • Właściwie to nie wiadomo jakie ma przeznaczenie…

…Dlaczego? Bo nie nadają się ani do domu, gdzie są niewygodne (w przeciwieństwie do nauszników), ani do głośnych miejsc, gdzie ich nie słychać (w przeciwieństwie do doków) :/
Być może nie są takie złe do joggingu po obrzeżach miasta lub treningu na siłce.

No więc ich używanie nie jest tragiczne, po prostu nie warte hype’u. Dużo przyjemniej się ich używa niż np Panasonic RP-HJE900 Zirconia, czy AKG K370, ale to też nie jest czysta przyjemność jak w wypadku Phonak Audeo, czy Meelectronics CX21.
Bardzo łatwo się je zakłada – jak pchełki. Trzymają sie mocno, totalnie nie wypadają, nie trzeba nimi ruszać w uchu – czy łapią izolację, czy nie, to i tak grają dobrze :) Ale za to nie tak łatwo jest zapomnieć, że tam są. Lekko gniotą, niby nic, ale uszy są czułe  –  po godzinie ucho się męczy i nie da się słuchać dalej.

Kabelek nie rozczarowuje i nie zachwyca – plącze się jak porąbany i jest zupełnie zwyczajny jakościowo.
Pilot ma aż trzy przyciski, Bóg jeden wie z czym kompatybilne. Z E10 wtyczka nie jest kompatybilna, ale są na to sposoby. Mniej, lub bardziej udane :D  (foto)

Mają solidną podstawę basową i mocno podkreśloną górę. Podłączone do ciemnego iRivera E10 są kwintesencją zjawiska opisywanego na forach jako „fun”. Mocne i ciemne V dość skutecznie zakrywające środek. A jednak słychać, że gitara gra dobrze i, że nic jej nie zalewa. Mało jakie słuchawki mają dobrą górę na tym odtwarzaczu, a tym się to udaje. Długo wybrzmiewa i gra trochę na twarz. Bas po prostu wymiata w tym połączeniu! Jak żyję jeszcze takiego zróżnicowania i impetu w dokach nie zaznałem. Bez śladu rozlewania się.  Nie jest taki idealnie ukształtowany jak w HJE900, ale jest bardziej wyeksponowany, oraz ma więcej do powiedzenia o szczegółach i swojej barwie.
Razem z  E10 zdają się być bezproblemowo napędzone. Tworzą bardzo wciągającą scenę, która pod każdym względem zdaje się być stosunkowo lepsza od najlepszych doków do 300zł typu AKG K370, Meelectronics CC51, Sunrise Xcited, czy Panasonic HJE900 Zirconia. Naprawdę iluzoryczna i spektakularna.

Połączenie z E10 po pewnym czasie męczy, tak jak same słuchawki męczą ucho. Za to jakie cuda -wianki i fajerwerki się dzieją przed tym zmęczeniem, to szkoda dalej opisywać.
I tak właśnie jest z całymi słuchawkami. Warto je zdobyć, żeby posłuchać, pocieszyć się tym dźwiękiem przez parę dni i… Sprzedać dalej.

Albo po prostu cieszyć się tym co się ma bez względu na recenzje :)

Warto też poznać podobne, ale tańsze Isurusy

Comments
3 Komentarze to “Brookstone Clear Dual Drive z pilotem”
Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. […] można znaleźć modele  dzielone z takimi audiofilskimi firmami jak Fischer Audio czy Radius. Wiele jest takich przypadków. Wielkie sklepy czerpią od tych samych chińskich wytwórców co […]

  2. […] do lewego).  Także jest cała masa szczęśliwych użytkowników identycznego przypadku, czyli Brookstone. Trzeba jednak przyznać, że nie ma opcji aby Isurusy wypadły z ucha, przez co nadają się do […]

  3. […] obręb, w  którym się go spodziewamy. Są takie modele pchełko-doków jak Sony MDR-EX85, albo Brookstone, których dźwięk jakby dobiega nas z zewnątrz, z lotnym wrażeniem otwartej przestrzeni, co […]Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: